Воскресенье, 19.05.2024, 03:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Апостолівський ліцей № 3

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Я маю право"
Виховний захід

Каталог статей

Головна » Статті » Новини сайту

2018 - Рік державної мови

2018  - Рік державної мови

Державна мова в Україні.

Державна мова — це офіційно визнана обов'язкова мова законодавства, судочинства, діловодства, навчання дітей у школах, офіційних засобах масової інформації тощо.

Ст. 10 Конституції України встановила, що державною в Україні є українська мова. Це означає, що:

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Акти найвищих органів державної влади та управління України приймаються українською мовою. В Україні мовою роботи, діловодства та документації, а також взаємовідносин державних, громадських органів, підприємств, установ і організацій, а також мовою сесій, конференцій, з'їздів, засідань, зборів, інших зібрань державних органів, підприємств і організацій є українська мова. Українською мовою проводиться також, згідно з законом, виховання дітей у дитячих дошкільних установах, навчальна і виховна робота в загальноосвітніх школах. Абітурієнти, які вступають до вищих і середніх спеціальних навчальних закладів України, як правило, складають конкурсний екзамен з української мови. Мовою офіційних засобів масової інформації є українська мова. Українською мовою виконуються також маркування товарів, етикетки на товарах, інструкції щодо користування товарами, виробленими в Україні.

У ст. 24 Конституції закріплено недопустимість привілеїв чи обмежень за мовними ознаками (незнання української чи російської мови не може бути підставою відмови у прийнятті на роботу, але після прийняття на роботу відповідна посадова особа повинна оволодіти мовою роботи органу чи організації в необхідному обсязі).

Окремі статті Конституції містять вимоги про обов'язкове володіння державною мовою Президентом України, професійними суддями, суддями Конституційного Суду (це їхній конституційний обов'язок). У законодавстві України передбачена також вимога володіння українською мовою в обсязі, достатньому для спілкування особами, які вступають до громадянства України.

Держава гарантує вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин._

Частково мовне питання регулюється також законом "Про національні меншини в Україні" від 25 червня 1992 р. Держава взяла на себе обов'язок сприяти розвиткові етнічної, мовної, культурної та релігійної самобутності всіх корінних народів та національних меншин України. Оголошуючи українську мову державною, законодавство

України в той же час гарантує використання і розвиток мов усіх народів, що живуть в Україні. Громадянам гарантується право користуватися своєю національною або будь-якою іншою мовою.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Наприклад, вивчення іноземних мов входить в програму середніх загальноосвітніх і вищих навчальних закладів.

Публічне приниження чи зневаження, навмисне спотворення української або інших мов в офіційних документах і текстах, створення перешкод і обмежень у користуванні ними, проповідь ворожнечі на мовному грунті тягнуть за собою юридичну відповідальність.

Державна символіка України.

Державні символи — це сукупність конституційне закріплених знакових, образних чи музикальних виразів, що юридичне уособлюють державу і є засобами ідентифікації суверенної держави в системі внутрішніх і міжнародних правовідносин. Державні символи встановлюються, як правило, конституцією держави. Вони створюються, спираючись на історичне минуле народу, його національні традиції та ментальність. Як правило, державними символами сучасних держав є державний прапор, державний герб, державний гімн (ст. 20 Конституції України).

Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний прапор постійно встановлюється на будівлях, в яких розміщуються органи державної влади та місцевого самоуправління, дипломатичні та консульські представництва України за кордоном, на водних і повітряних суднах, що належать Україні.

Малий державний герб — тризуб (знак Княжої Держави Володимира Великого). Його зображення розміщується на печатках, грошових знаках, державних цінних паперах.

Великого Державного Герба Україна не має. Він має бути затверджений спеціальним законом з урахуванням малого Державного Герба і герба Війська Запорізького (козак з мушкетом на плечі).

Державний Гімн України — національний гімн на музику Михайла Вербицького, слова до якого будуть закріплені додатковим законом. Такий закон також ще не прийнято, а тому до прийняття закону використовуються слова національного гімну, написані Павлом Чубинським. Державний Гімн виконується на офіційних заходах, на спортивних змаганнях, в яких беруть участь українські спортсмени.

Усі закони, які встановлюють опис державних символів України та порядок їх використання, приймаються не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради.

Повага до державних символів є конституційним обов'язком громадянина України (ст. 65). Невиконання цього обов'язку (глум над державною символікою, незаконне використання державної символіки) є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність.


ІНФОРМАЦІЯ

про роботу Апостолівської ЗШ І-ІІІ ступенів № 3

щодо проведення Року державної мови

На виконання розпорядження Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 01.03.2018р. № Р-111/0/3-18 «Про проведення у Дніпропетровській області у 2018 році Року Державної мови» та з метою піднесення престижу української мови як державної, розвитку духовності громадян, виховання любові і поваги до історії свого народу. В Апостолівській ЗШ № 3 був виданий наказ та складено пан заходів щодо проведення Року державної мови.

Березень місяць був насичений заходами, які оказали  мовні та літературні здібності учнів. Вчителі української мови підготували і провели диктант «Без мови немає майбутнього», учні 9-х класів складали власне висловлювання на тему: «Вияв рис національного характеру українців у мові», а також були проведені літературні читання «Поети Апостолівщини», «Легенди про козаків».

Учням сподобались філологічні ігри: «Рідна мова – мати єдності», «Державна мова – берегиня держави», «Рідне».

Всі проведені заходи були розміщені на сайті школи

 

                              Директор                      Ю.Г. Кочережко

      

Категорія: Новини сайту | Додав: polz_1986 (15.03.2018)
Переглядів: 106 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Рейтинг шкіл
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
uCoz